#3 – Medytacja. Oddech naturalny.

“Oddech naturalny w codziennym życiu jest nieświadomy i nieprzytomny,  właśnie dlatego jest najważniejszym oddechem jaki człowiek musi nauczyć się praktykować.

Oddech naturalny łączy człowieka z samym sobą – jak to się dzieje?

Nawiązujesz kontakt ze sobą- wychodzisz z makrokosmosu do mikrokosmosu -> “wchodzi do siebie”, zaglądasz w głąb siebie. Poznajesz swój układu oddechowy i obserwujesz własne wzorce oddechowe. W ten sposób poznajesz siebie i budujesz zaufanie do siebie.

W trakcie praktyki oddechu naturalnego czynność, która dotąd była nieświadoma/ nieprzytomna staje się czynnością świadomą, zaobserwowaną. A Kiedy coś jest nieświadome i staje się świadome, jasne, przytomne i rozpoznane, wtedy dzieje się potężny ROZWÓJ CZŁOWIEKA ! Zwiększa się ilość komórek nerwowych, zwiększa się ilość połączeń nerwowych i budują się nowe połączenia a procesy biochemiczne zachodzą w inny – niespotykany sposób.

Czyli skupienie się na fizjologicznej czynności która przedtem była niedostrzegalna powoduje GŁĘBOKI i INTENSYWNY ROZWÓJ.

A To przełoży się na to, że zaczniesz zauważać inne wzorce, schematy postępowania w swoim życiu, których dotąd nie zauważałaś/eś.

A Gdy zrozumiesz że twój – naturalny, spontaniczny oddech jest NAJLEPSZY i nie musisz nic zmieniać – zniknie połowa Twoich chorób i problemów. Twój organizm wróci do równowagi do homeostazy i dzięki temu podniesie się Twoja odporność. To tak jak zrozumieć że jestes idealna/ y i nie usiznmeniać. To tak jak pozwolić sobie być prawdziwą sobą. A możesz pojąć to praktyką oddechu naturalnego, zaglądając w głąb siebie. Ok, nie zawsze będzie tak, że wszystkie problemy się rozwiążą i znikną wszystkie choroby, ale przynajmniej będziesz zdrowo o sobie myślał/a, zauważysz swój opór, nie będziesz w nim trwać, wypuścisz go i dzięki temu nie będziesz cierpieć w życiu lub będziesz mniej cierpieć.”

  • to fragment z bezpłatnego kursu ZACZNIJ MEDYTOWAĆ

Pobierz bezpłatny kurs ZACZNIJ MEDYTOWAĆ

Zobacz więcej bezpłatnych MEDYTACJI

Po jeszcze więcej dołącz do Platformy MOVE SPACE

MOVE SPACE

- przestrzeń pełna ruchu i oddechu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz bezpłatną Próbkę Księżycową, która zawiera:
- medytację na każdy Nów Księżyca
- praktykę tańca spontanicznego
i zapisz się do movelettera!